İstanbul'da huzur bulmak: Hidiv Kasrı

İstanbul'un gürültüsünden kaçıp kafa dinlemek için ideal yerlerden birisi kesinlikle Hidiv Kasrı'dır.
Kanlıca'dan yürüyerek 15-20 dk vasıta ile 5 dk da ulaşabileceğiniz Hidiv Kasrı Osmanlı zamanında Mısır Valilerinin konakladığı mekan imiş. Şimdi ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin işletmesinde olan mekan, lale zamanı bib ir çeşit lale ile süsleniyor. 
Hidiv Kasrı, etrafında yürüyüş yapabileceğiniz, bisiklet sürebileceğiniz kuş sesleriyle huzur veren güzel bir ormana sahip.
Not:İDO'nun şehiriçi deniz otobüsü seferleriyle Avrupa Yakası sahil iskelelerinden Kanlıca veya civarına ulaşılabilir!


Hidiv Kasrı; lale zamanı (mart ve nisan aylarında)binbir çeşit lale ile süsleniyor. Rengarenk laleler arasında dolaşaşırken güzel fotoğraflar çekebilir ,lale satış reyonundan dilerseniz lale satın alabilirsiniz:)
Hidiv Kasrı'nda Lale Zamanı
Hidiv Kasrı'nda Lale Zamanı
Hidiv Kasrı'nda Lale Zamanı
Hidiv Kasrı'nın restoran kısmında ister kapalı ister açık mekanda yemek yiyebilirsiniz. Bahçede bu eşsiz manzarayı izlerken yiyip içebileceğiniz mekanlar da mevcuttur. Kasrın bir yüzündeki İstanbul'un 
en büyük gül bahçelerinden olan dış mekanı ve tarihi iç mekanında ayrıca düğün gibi organizasyonlar da düzenlenmektedir.
Hidiv Kasrı Restoran 
 Hidiv Kasrı'nın arkasındaki korulukta yürüyüş yapabilir, belediye tarafından yerleştirilen spor aletlerinde de spor yaparak sağlıklı ve huzurlu bir gün geçirebilirsiniz :)
Koruluk ve yürüyüş parkuru
 Kanlıca'dan Hidiv Kasrı'na ulaşmak için biraz dik bir yokuşu yürümeniz gerekiyor!
Kanlıca-Hidiv Kasrı arasındaki yol.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder