Erkek Annelerine İğneleyici Tavsiyeler :)

Sevgili anneler;
Lütfen beni sinirlendirmeyin :)
Lütfen çocuklarınızın kölesi olmaktan vazgeçin! Onlar dünyaya gelince bütün hayatınızın odak noktasına onları koymanıza bir şey demiyoruz efenim, ama birazcık başka şeylere de önem verin, kendinizi bu kadar "bir kenara atmayın"..
Hele erkek anneleri; size de iki çift lafım var :) Lütfen ama lütfen ilerde oğlunuzun bir yuva kuracağını, bir eşi olacağını düşünün. Düşünün ve ona birazcık derli toplu olmayı öğretin yahuu.:))
Benim annem çok titiz kadındır, 3 kız kardeşim ve bana öğrettiği her şeyi, en küçük erkek kardeşimize de öğretti. Öyleki erkek kardeşimin üniversiteye başladığında telefonla arayarak,ev işleri ile ilgili anneme rapor verdiğini hatırlıyorum. Annem biraz aşırıya kaçmış olabilir sanırım! Eee ıspanakları dezenfekte etmek için, suyuna birkaç damla domestos döken kadından ne beklersiniz : ) Evet yanlış duymadınız annemdir ne yapsa yeridir, neyse bu konuya sonra tekrar değinirim.
İşte bu yüzden şuan evli olan erkek kardeşim kendisi gibi çalışan eşine ev işlerinde gayet yardımcıdır; evde düzenlidir, yürüdüğünde arkasında toz bırakmaz, kirli çoraplarını KİRLİ SEPETİNE atar, masa kurmaya ve toplamaya yardımcı olur, çöpü atar..vs vs..Doğada az bulunur erkek modeli yani.
Dolayısıyla ev işlerini birlikte yapan eşler hem birlikte daha çok vakit geçirmiş oluyor, hem de evin tüm yükü bir kişinin sırtına yıkılmıyor..

Ama Türkiye'de anneler genelde erkek çocuklarını "padişah" olarak gördükleri için, evde onlara sonsuz hizmet sunuyor!
Amann yorulmasın diye sürekli arkası toplanan, "erkek ev işi yapmaz" gibi saçma bir düşünce yapısıyla büyüyen erkek insanı, evlendiği zaman karısının kabus dolu günleri başlıyor!
Evlenmeden önce gayet kibar olan bu insan tipi, evlilik sonrası, genelde hiçbir döküntüsünü toplamayan, temiz tutulması gereken alanları ısrarla kirleten, aldığı hiçbir nesneyi yerine koymayan, yürüdüğünde etrafa toz, kıl saçan bir insan formuna dönüşüyor!
Ve işte ben burada bütün kusuru erkeklerde değil, onları yetiştiren annelerinde buluyorum! Arkadaş şu  çocuklarınızı bu kadar pohpohlamayın, yatağını kendisinin toplamasına izin verin, toplamazsa öğretin, öğrenmek istemezse cebir ve hile ile bunu yapmasını sağlayın :) Aynı şekilde masayı kurmakta size yardımcı olmasını isteyin, ara sıra olmadı bulaşık yıkatın öğrensin ne olacak ya :)
Velhasıl ne kendinizi bu kadar yorun, ne de ilerde eşini yormasına izin verin! Kaynanalık yapmayın şimdiden, öğretin dedim :):))

8 yorum:

 1. kesınlıkle katılıyorum erkek cocukların kayrılmasına karsıyım arkadas bende..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ohh bee nihayet benimle aynı fikirde olan birilerini bulmak ne güzel :)
   sevgiler

   Sil
 2. İnanın çok şahane bir analiz olmuş :)))

  YanıtlaSil
 3. özellikle kadınların üzerindeki yükler bakımından, kültürün, tabuların gelişen teknolojik çağa ayak uydurması şart.

  YanıtlaSil
 4. bnmde oğlum varr ve katılıyorumm.bir kızın başını yakmayacağım:D düzenli, efendi,romantik olsun adam olsn :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Helal o zaman size :) geleceğin romantik,düzenli,efendi beyefendileri sizin eseriniz olacak :))

   Sil